index.html

Bečva

Řeka Bečva je největším přítokem řeky Moravy s délkou toku 61,2km. Vzniká soutokem Vsetínské Bečvy a Rožnovské Bečvy ve Valašském Meziříčí. Oba tyto toky pramení v Beskydech pod vrcholem Vysoká (1024 m.n.m.).


Obvyklý začátek plavby bývá od soutoku ve Valašském Meziříčí, od tud bývá Bečva sjízdná většinou celoročně až k řece Moravě (62 km). Kdo by chtěl začít kousek výše proti proudu už na Vsetínské nebo Rožnosvské Bečvě, musí si počkat na dostatek vody při jarním tání nebo po deštích. Řeka se dá využít pro jednodenní i vícedenní putování. Nejobvyklejší jednodenní úseky jsou buď z Valašského Meziříčí do Hranic nebo z Hranic do Přerova. Pokud se rozhodnete sjet řeku celou čekají vás 2-3 dny dobrodružné plavby krásnou přírodou. Přespat se dá na neplacených tábořištích, nebo v Hranickém kempu a druhý den pokračovat v plavbě. Nejhezčí úsek najdete mezi Valašským Meziříčím a Přerovem.

Řeka je pro vodáky přátelská a proto vhodná i pro začátečníky. Ale i přesto velmi doporučujeme mít na sobě záchranné vesty během plavby. 


Trasa A

- Valašské Meziříčí – Hranice
- obtížnost: ZVC,WWI (?)
- vhodné pouze pro nafukovací kanoe (Palava), kvůli častějšímu přenášení lodí hned za Valašským Meziříčím
- délka sjížděného úseku: 22km (cca 5h)
- nástupní místo: Soutok Vsetínské a Rožnovské Bečvy. U garáží na pravém břehu Rožnovské Bečvy obvykle v 9:00 hodin
- výstupní místo: na pravém břehu řeky Bečvy v Hranicích před silničním mostem vedoucím z centra do Teplic nad Bečvou


Trasa B

- Choryně (Hustopeče nad Bečvou) – Hranice
- obtížnost: ZVC,WWI (?)
- vhodné pro rafty i nafukovací kanoe (Palava)
- délka sjížděného úseku: 16km (12km) (cca 3,5h) - nástupní místo: za silničním mostem přes řeku Bečvu na cestě od Valašského Meziříčí do Choryně (na levé straně břehu řeku Bečvy) obvykle okolo 10:00 hodiny; v případě nižšího stavu vody bude nástupní místo níže po pravé straně toku u silničního mostu cesty mezi Hustopečemi n.B. a Němeticemi
- výstupní místo: na pravém břehu řeky Bečvy v Hranicích před silničním mostem vedoucím z centra do Teplic nad Bečvou


Termíny 2015 - dle domluvy


Neváhejte nás zavčas kontaktovat a rezervovat si vybevení!

(Počet lodí k pronájmu je omezen, proto platí: Kdo dřív rezervuje, ten jede)- v případě nedostatku vody vybavení nepůjčujeme
- dostatek vody v řece pro sjezd bývá na jaře, v létě pouze po vydatných deštích.
- v letních měsících doporučujeme řeku Moravu


Cena pronájmu:

- 400Kč/kanoe/den – nafukovací kanoe Gumotex Palava pro 2 osoby (možno přidat třetí sedačku pro dítě)
- 1200Kč/raft/den – šestimístný raft Denali Hobit
- sleva 20% při zapůjčení raftu či kanoe na celý víkend (so-ne)

V ceně je zahrnuto: nafoukání a nachystání lodě na začátku plavby, pádla, vesty, mapka trasy, lodní vak, pumpa, odvoz a sbalení vybavení v cíli trasy. Při přebírání vybavení je potřeba navíc uhradit vratnou kauci za zapůjčené vybavení. Ta se vrací v plné výši v cíli trasy při vrácení nepoškozeného materiálu. Její výše je uvedena v aktuálním ceníku.

Alternativy:

- dále je možno přiobjednat další vybavení k zapůjčení jako je neopren, neoprenové boty, ponožky, helma, vesty, házecí pytlík a další podle aktuálního ceníku.
- také jsme schopni zajistit odvoz řidičů z cíle na start ještě před zahájením plavby. V případě zájmu nás s dostatečným předstihem kontaktujte.